Головне меню
Пошук по сайту
 
Корисні посилання
Відбувся мовно - лiтературний подiум думок

 

«Українська мова - криниця нацiональної гордостi»

 

Батьків моїх співуча рідна мова,

Тебе і я вивчаю залюбки...

По-українські думать  - це чудово,

І українською висловлювать думки.

                                           А. О. Павленко

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу.

9 листопада з нагоди Дня української писемності та мови бiблiотекарi абонементу Центральної міської бібліотеки провели мовно-літературний подіум думок «Українська мова - криниця національної гордості» з учнями 10 класу  ЗОШ № 7(класний керівник Декіна Т. М.)

Присутні познайомилися зі сторінками історії української мови, згадали скорботні дати на тернистому шляху її розвитку. Під час заходу діти переглянули відеоматеріали презентації «Українське гроно мовної лози».

Багато можна назвати імен письменників і поетів, які зробили великий вклад у розвиток української літератури Луганщини, які прославили наш край, і якими ми мусимо пишатися. Запрошені гості - поети РГО Літературне об’єднання «Райдуга» довели, що українська мова – це пісня душі, покладена на слова Павленко А.О. та Мірошниченко З.О. для учнів читали власні вірші: «Пожовкле листя з клена обліта», «На зустрічі з поетом», «Поезія... Що в душу ллється ліпше?», «Моя Старобільщина! Степу безкрай!», «Українська мова солов’їна», «Осінь» та ін.

Під час заходу учасникам надали можливість перевірити свої знання з української мови, запросивши взяти участь в мовознавчій грі «Преферанс – чтиво». Учні, читаючи незнайомий текст, по-ролях інсценували байки Леоніда Глiбова: «Троянда», «Лисиця й осел». Імпровізація вдалася. У залі лунав сміх та мелодія українського слова. Все це створювало щиру і доброзичливу атмосферу свята.

Дорогі друзі! Плекаймо всі разом рідну мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів! Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

 

 


Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті: 6
переглядів:
візитів сьогодні: 8591
візитів всього: 497716